Jak być bardziej eko?

Na świecie zapanowała moda bycia „eko” – jest to jednak bardzo dobra moda, ponieważ pozwala ochronić nasza planetę, która już i tak jest mocno wyeksplatowana. Jak zatem być jeszcze bardziej eko i zrobić trochę dobra dla naszej Ziemi?

Przede wszystkim zacznij od tego, by generować jak najmniejsza liczbę śmieci. Nie kupuj jedzenia w folii, jeśli tego nie musisz. Kosmetyki obecnie również można kupić w np. szklanych pojemnikach.

Poszukaj alternatyw jak np. szampon w kostce, zamiast w kolejnym, plastikowym pojemniku który wyrzucisz. W drogeriach można coraz częściej spotkać też takie dozowniki z kosmetykami. Przynosisz swoje opakowanie i nalewasz i płacisz. To też forma recyklingu.


Tematy podobne: https://www.milken.pl/


Plastik nie jest zły, ale jest go zwyczajnie za dużo. Bądź jednak też świadomym konsumentem. To, że wybierzesz coś drewnianego, a nie plastikowego, nie oznacza, że jesteś bardziej eko. Dbaj o swoje rzeczy, bo tylko w ten sposób możesz spowodować, że nie staną się tak szybko śmieciami. To że masz pojemnik na jedzenie szklany, a nie plastikowy nie oznacza bycia bardziej eko. Dbaj i o jedno i o drugie, by po prostu – kupować mniej.